Zapraszamy na naszą nową stronę internetową pod adresem DAMATIC AUTOMATION

Polski robot potrafi robić tysiąc różnych drinków


Druk 3D jest jedną z dynamiczniej rozwijających się gałęzi w branży IT. To jednak dopiero początek drogi a wizja maszyn, które produkują, wytwarzają i wyręczają nas w codziennych zajęciach zaczyna rozwijać się w naprawdę ciekawym kierunku. Oto Barobot.

Kilka dni temu na Kickstarterze wystartowała zbiórka na Barobota. To polski projekt, który w pewnym sensie jest związany z tym co oferuje nam druk 3D. Maszyna Barobot nie wydrukuje nam co prawda figurki bohatera ulubionego serialu. Nie zrobi też tatuażu, ale… może wprowadzić nas w stan, w którym podejmiemy właśnie decyzję o wydziaraniu na plecach wielkiego smoka lub słodkiego delfinka na udzie. Tak, Barobot jest maszyną, która może zastąpić barmana i będzie dla nas tworzyła idealne drinki.

barobot

Barobot ma uchwyty na 12 różnych butelek. Po umieszczeniu płynów w odpowiednich miejscach, będzie mógł zająć się przygotowywaniem dla nas drinków. Robot barman powstaje na jako open source’owy projekt, co otwiera drzwi do dalszych modyfikacji i rozwijania pierwotnego pomysłu.

Kampania na Kickstarterze dopiero startuje. Pomysł jest ciekawy, więc powinien wzbudzić spore zainteresowanie. Dzięki crowdfundingowi można wesprzeć twórców i stać się posiadaczem jednej z dwóch wersji Barobota albo zamówić unikalny egzemplarz stworzony według własnego projektu.

Źródło: http://www.spidersweb.pl/2014/05/polski-barobot-na-kickstarterze.html

KONTAKT

DAMATIC s.c.
ul. Modrzewiowa 19
44-300 Wodzisław Śląski
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

Oferujemy szeroką gamę produktów z zakresu profili aluminiowych oraz akcesorii - takich jak: zawiasy, uchwyty, elementy złączne, elementy konstrukcyjne. Z zakresu automatyzacji produkcji jesteśmy Państwu zaoferować gotowe linie produkcyjne w oparciu o roboty przemysłowe, transportery, stanowiska montażowe, roboty paletyzujące.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce