Zapraszamy na naszą nową stronę internetową pod adresem DAMATIC AUTOMATION

Nieoczekiwane miejsca, gdzie można znaleźć roboty przemysłowe [cz.3/3]


Kto używa: Tesla Motors
Do czego? Produkcja samochodów

Produkowany obecnie samochód firmy Tesla Motors o oznaczeniu S jest wynikiem najbardziej zaawansowanej lini produkcyjnej. Metody produkcyjne składają się głównie z robotów. Ludzie ograniczają się tylko do prac mających na celu sprawdzanie prawidłowości produkcji oraz montażu delikatnych elementów wewnątrz samochodu. Roboty są zaprogramowane do pracy synchronicznej – podczas gdy jeden robot umiesza część ( przykładowo szyberdach ) drugi robot jest odpowiedzialny za zespolenie części z samochodem.

tesla-model-s

Kto używa: Wydział ds. weteranów w Stanach Zjednoczonych
Do czego? Pomoc w codziennym życiu

Przełomem dla ludzi sparaliżowanych mogą się stać roboty wykonujące najprostsze codzienne czynności. System składa się z czujnika z zainstalowanymi 96 elektrodami który umieszczany jest poniżej czaszki. Czjnik ma za zadanie zamienić myśli na ruch. Zasadniczo, wszystko co pacjent musi zrobić gdy jest podłączony do tego urządzenia to myśleć o ruchu który chce wykonać. Interfejs reaguje na układ nerwowy a co za tym idzie – porusza robotem. Ramiona robota mogą wykonywać ruchy trójwymiarowe, takie jak sięganie lub chwytanie obiektów. Na zdjęciu poniżej widzimy kobietę która po wypadku 15 lat temu została sparaliżowana od szyi w dół. System robota był w stanie doprowadzić tej kobiecie kawę tylko interpretując jej myśli. Jak ramię robota ruszyło na twarzy 58-letniej kobiety pojawił się uśmiech a jej marzenia o byciu samodzielną stają się rzeczywistością.

pomocny-robot

Źródła:
http://www.teslamotors.com/models/photo-gallery#11
http://www.nature.com/nature/journal/v485/n7398/full/nature11076.html

KONTAKT

DAMATIC s.c.
ul. Modrzewiowa 19
44-300 Wodzisław Śląski
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

Oferujemy szeroką gamę produktów z zakresu profili aluminiowych oraz akcesorii - takich jak: zawiasy, uchwyty, elementy złączne, elementy konstrukcyjne. Z zakresu automatyzacji produkcji jesteśmy Państwu zaoferować gotowe linie produkcyjne w oparciu o roboty przemysłowe, transportery, stanowiska montażowe, roboty paletyzujące.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce