Kontakt telefoniczny z naszą firmą na numery stacjonarne w dniach 18.04 do 23.04 będzie niemożliwy. Przepraszamy za utrudnienia oraz prosimy o kontakt na nasze numery komórkowe.

Niemiecki wynalazca buduje działającą replikę WALL-E


Pasja czy organiczna niechęć do sprzątania? Nie wiadomo co kieruje autorem tego projektu, ale efekt 5 lat pracy robi wrażenie. Zobacz jak powstaje działająca replika filmowego robota.

Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący E-klasy (w skrócie WALL-E) to marzenie każdego, kto choć raz musiał sprzątać mieszkanie po imprezie. Pewien niemiecki konstruktor najwidoczniej miał podobne zmartwienie i postanowił skonstruować własnego robota sprzątającego. Co prawda na razie nie potrafi zbierać puszek po piwie, ale ma całkiem spore możliwości jak na amatorski projekt.

Konstruktor robota pochodzi z Kolonii i ukrywa się pod nickiem Thechoozen. Na jednym z forów internetowych dokumentuje budowę swojego WALL-E. Pierwsze co rzuca się w oczy to starannie dopracowana obudowa zrobiona z blachy. Oczami robota są dwie kamery, pozwalające na filmowanie otoczenia w 3D.

Pod maską znajduje się mały komputer, działający na platformie Arduino i moduł zdalnego sterowania. Ramiona i gąsienice posiadają serwomechanizmy, podobne do tych, które stosuje się w modelach sterowanych radiem. Jako wyświetlacz zewnętrzny służy telefon HTC Magician.

wall-e-2

Thechoozen rozpoczął prace nad WALL-E 5 lat temu i sam przyznaje, że projekt nie jest jeszcze gotowy. Na tej stronie możecie zobaczyć zdjęcia, dokumentujące kolejne etapy powstawania robota, a na filmie poniżej działającego WALL-E.

Źródło: gadzetomania.pl
Autor: Maciek Kurek

KONTAKT

DAMATIC s.c.
ul. Modrzewiowa 19
44-300 Wodzisław Śląski
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

Oferujemy szeroką gamę produktów z zakresu profili aluminiowych oraz akcesorii - takich jak: zawiasy, uchwyty, elementy złączne, elementy konstrukcyjne. Z zakresu automatyzacji produkcji jesteśmy Państwu zaoferować gotowe linie produkcyjne w oparciu o roboty przemysłowe, transportery, stanowiska montażowe, roboty paletyzujące.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce