Zapraszamy na naszą nową stronę internetową pod adresem DAMATIC AUTOMATION

Najnowszy robot Festo – Bioniczny kangur


Każdego roku firma Festo stara się zaprojektować innowacyjny, fantastyczny robot inspirując się naturą. Ostatnim tak spektakularnym robotem była niesamowita mewa która lata jak prawdziwy ptak. W tym roku inżynierowie z firmy Festo postanowili stworzyć bionicznego kangura który porusza się jak prawdziwy kangur.

04_BionicKangaroo_00074_500px

Bioniczny kangur potrafi w niezwykle realistyczny sposób naśladować rzeczywiste skoki kangurów przy czym potrafi odzyskiwać energię z jednego skoku, aby pomóc zrobić kolejny skok. Cały robot waży zaledwie 7kg i jest 1 metr wysoki, potrafi skoczyć 0,4 metra w pionie i 0,8 metra w poziomie, co jest dość imponującym wynikiem.
Oczywiście robot potrzebuje wewnętrznego źródła zasilania aby zasilić sprężarkę która z kolei napędza pneumatyczne mięśnie. Robot może być sterowany za pomocą specjalnej opaski za pomocą gestów.



Festo opublikowało schludne graficzne wyjaśnienie z opisem krok po kroku sekwencji skoków:
kangur1


kangur2

Oficjalnie firma FESTO zaprezentuje swojego kangura na targach Hannover Messe, które odbędą się od 7 do 11 kwietnia.

Źródło: festo.com





KONTAKT

DAMATIC s.c.
ul. Modrzewiowa 19
44-300 Wodzisław Śląski
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

Oferujemy szeroką gamę produktów z zakresu profili aluminiowych oraz akcesorii - takich jak: zawiasy, uchwyty, elementy złączne, elementy konstrukcyjne. Z zakresu automatyzacji produkcji jesteśmy Państwu zaoferować gotowe linie produkcyjne w oparciu o roboty przemysłowe, transportery, stanowiska montażowe, roboty paletyzujące.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce