Zapraszamy na naszą nową stronę internetową pod adresem DAMATIC AUTOMATION

Małe roboty niczym mrówki

małe roboty niczym mrówki

Wszyscy wiemy jak działają kolonie mrówek, gdzie każda mała istota jest częścią systemu i bardzo dobrze wie co należy do jej zadań. Tak samo może być z maleńkimi robotami, które mogą tworzyć kolonie małych maszyn ściśle współpracując między sobą przy budowie różnych rzeczy. Roboty nie muszą być wielkie i wielozadaniowe do czego sie przyzwyczajamy.

Konstruktorzy małych robocików podeszli do problemu z wielozadaniowymi robotami od drugiej strony tzn. stworzyli proste i małe robociki których siła tkwi w dużej liczbie oraz idealnej współpracy. W przyrodzie pszczoły oraz owady funkcjonują na takiej zasadzie i bardzo dobrze sobie radzą.

DM3 (Diamagnetic Micro Manipulation) firmy SRI International, bo tak właśnie nazywają się malutkie roboty mogą się znakomicie sprawdzić podczas montażu elektroniki, eksperymentów biotechnologicznych w laboratoriach oraz montażach małych systemów mechanicznych w trudnych warunkach.

Jak można się domyślić, finansowanie rozwoju tej technologii pochodzi z wojska i jest częścią programu DARPA.

Na poniższym filmiku można zobaczyć małe roboty w akcji które poruszają się jak małe owady.

Przewiduje się że malutkie roboty mogą zrewolucjonizować przemysł w przyszłości. Jak będzie naprawdę przekonamy się za kilka, kilkanaście lat.

Źródło: dvice.com

KONTAKT

DAMATIC s.c.
ul. Modrzewiowa 19
44-300 Wodzisław Śląski
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

Oferujemy szeroką gamę produktów z zakresu profili aluminiowych oraz akcesorii - takich jak: zawiasy, uchwyty, elementy złączne, elementy konstrukcyjne. Z zakresu automatyzacji produkcji jesteśmy Państwu zaoferować gotowe linie produkcyjne w oparciu o roboty przemysłowe, transportery, stanowiska montażowe, roboty paletyzujące.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce