Kontakt telefoniczny z naszą firmą na numery stacjonarne w dniach 18.04 do 23.04 będzie niemożliwy. Przepraszamy za utrudnienia oraz prosimy o kontakt na nasze numery komórkowe.

Automatica – utwór wykonany z pomocą robotów przemysłowych


Czy roboty potrafią grać? Jak dobrze wiemy, tak, ale okazuje się, że w tym celu można wykorzystać także te typowo przemysłowe. Oczywiście, trzeba je najpierw odpowiednio zaprogramować, ale jest to możliwe. Udowadnia to Nowozelandczyk Nigel Stanford.

Nigel Stanford nagrał niedawno nowy album zatytułowany Automatica. Do utworu tytułowego“zatrudnił” roboty KUKA. Te zostały odpowiednio przystosowane pod kątem grania na instrumentach i trzeba przyznać, że efekt końcowy jest naprawdę świetny. Poniżej możecie obejrzeć teledysk do Automatica.

źródło: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2017/41/automatica-to-utwor-muzyczny-ktory-nagrano-z-uzyciem-przemyslowych-robotow.aspx


Tagi: ,

ForBS – 1 Forum Biznesowe w Wodzisławiu Śląskim.


15 kwietnia 2016 roku w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się ForBS – 1 Forum Biznesowe pod hasłem „Myśl globalnie, działaj lokalnie”.
Głównym organizatorem Forum jest Izba Gospodarcza. Strategicznie wspomaga ją Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.

(więcej…)


Tagi: ,

Oficjalny partner systemowy KUKA po raz piąty !


Miło nam poinformować że firma DAMATIC została mianowana po raz piąty z rzędu oficjalnym partnerem systemowym KUKA Robotics​. Udana współpraca z KUKA Roboter potwierdza naszą solidność i jakość projektowanych rozwiązań z zakresu automatyzacji produkcji.

(więcej…)


Tagi: , , , ,

Juniorki UKS “Aligator” Gorzyce z tytułem MISTRZA POLSKI


Uczniowski Klub Sportowy “Aligator” Gorzyce wspierany przez firmę Damatic odniósł ogromy sukces na Mistrzostwach Polski w Olsztynie.
(więcej…)


Tagi: , ,

Robo-taksówki


Taksówki Nissana w Nowym Jorku

Te taksówki Nissan to konwencjonalne pojazdy benzynowe, napędzane przez ludzi. Lecz od jakiegoś czasu Nissan współpracuje z NASA by rozwijać flotę elektrycznych autonomicznych taksówek. Kto zbuduje pierwsze taksówki roboty? Google ma działający prototyp, ale nie ma doświadczenia w produkcji samochodów. Uber tymczasem zna firmę transportową, ale dopiero rozpoczął pracę nad autonomicznymi pojazdami wraz z Carnegie Mellon University.
(więcej…)


Tagi: , , , ,

Timo Boll vs. KUKA Robot – kolejna odsłona


W ubiegłym roku Timo Boll, gwiazda tenisa stołowego w niemczech ograła robota KUKA KR AGILUS w tenisa stołowego. Teraz przyszedł czas na kolejny pojedynek między robotem a człowiekiem lecz w nieco innej dziedzinie. Tym razem Timo Boll i robot przemysłowy KUKA KR AGILUS stanęli naprzeciw siebie w pojedynku w którym nie ma piłek ani rakiet do tenisa – jest tylko szkło.
(więcej…)


Tagi: , , , ,

Robot uczący się gotować z Youtube’a


W hierarchii rzeczy, które chcemy aby roboty robiły za nas gotowanie obiadu jest na szczycie wraz z praniem i jeżdżeniem samochodem. Na razie najlepsze, co możemy zrobić, to po prostu oglądać postępy w tym kierunku. Widzieliśmy już wiele przykładów robotów, które mogą gotować, ale ogólnie, wszystkie są zaprogramowane na jakiś instrukcjach. Mówienie robotom co się dzieje i jak to zrobić to jedna z najtrudniejszych rzeczy w robotyce, szczególnie dla użytkowników końcowych, więc dobrą rzeczą jest po prostu usiąść i pozwolić im nauczyć się rzeczy z oglądania filmików na youtube.
(więcej…)


Tagi: , , , ,

Pięc Mitów i Faktów na temat robotyki dzisiaj


zdj. roboty pracujące w fabryce tesli

Coraz szybsze procesory, coraz tańsze czujniki, obfite kody open source, powszechny dostęp i pojawienie się drukarek 3D to tylko niektóre z sił napędowych ostatnich proliferacji robotyki. Z tego co widać, siły te będą jeszcze silniejsze, i co więcej, przewiduje się że roboty staną się częścią naszego życia, w domach, biurach, fabrykach, szpitalach i wielu innych miejscach. Stoimy przed wyzwaniem zaadaptowania robotów
(więcej…)


Tagi: , , , , ,

Damatic częścią klastra Technopolia Śląska

technopolia slaska

Firma Damatic przystąpiła do klastra nowych technologii w Wodzisławiu Śląskim. Celem projektu jest opracowanie wspólnych działań edukacyjnych i innowacyjnych dla rozwoju przemysłu high-tech jako podstawy wizji rozwoju lokalnego. Trzon klastra stanowić będzie Izba Gospodarcza, miasto Wodzisław Śląski, środowisko uczelni wyższych oraz przedsiębiorstwa realizujące się w high-tech: Prevac Sp. z o.o., POL-EKO – Aparatura sp.j., Damatic s.c. oraz SAS sp.j.
(więcej…)


Tagi: ,

Nieoczekiwane miejsca, gdzie można znaleźć roboty przemysłowe [cz.3/3]


Kto używa: Tesla Motors
Do czego? Produkcja samochodów

Produkowany obecnie samochód firmy Tesla Motors o oznaczeniu S jest wynikiem najbardziej zaawansowanej lini produkcyjnej. Metody produkcyjne składają się głównie z robotów. Ludzie ograniczają się tylko do prac mających na celu sprawdzanie prawidłowości produkcji oraz montażu delikatnych elementów wewnątrz samochodu. Roboty są zaprogramowane do pracy synchronicznej – podczas gdy jeden robot umiesza część ( przykładowo szyberdach ) drugi robot jest odpowiedzialny za zespolenie części z samochodem.
(więcej…)


Tagi: ,

KONTAKT

DAMATIC s.c.
ul. Modrzewiowa 19
44-300 Wodzisław Śląski
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

Oferujemy szeroką gamę produktów z zakresu profili aluminiowych oraz akcesorii - takich jak: zawiasy, uchwyty, elementy złączne, elementy konstrukcyjne. Z zakresu automatyzacji produkcji jesteśmy Państwu zaoferować gotowe linie produkcyjne w oparciu o roboty przemysłowe, transportery, stanowiska montażowe, roboty paletyzujące.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce