Zapraszamy na naszą nową stronę internetową pod adresem DAMATIC AUTOMATION

Manipulatory przemysłowe


Manipulatory przemysłowe będąde częścią oferty firmy Damatic S.C. to specjalistyczne urządzenia wspomagające przenoszenie oraz manipulację ładunkami na różnego rodzaju liniach produkcyjnych. Systemy przez nas produkowane znajdują również zastosowanie w aplikacjach gdzie niezbędne są regularne i systemetyczne operacje podczas przenoszenia ładunków oraz ich montażu na linii produkcyjnej.

manipulator

Manipulatory są stworzone pod kątem:

  • optymalizacji pracy w procesach produkcyjnych
  • zwiększenia wydajności w łańcuchach logistycznych
  • wpływu na jakość pracy i jej efektywność
  • podniesienia poziomu bezpieczeństwa
  • zapewnienia ergonomicznych warunków na stanowisku pracy
  • podniesienia wydajności pracy

W skład szerokiej gamy produkowanych urządzeń wchodzą manipulatory elektryczne oraz pneumatyczne, pozwalające na manipulację w układzie 2, 3 lub 4-ro osiowym. Dużą grupę urządzeń stanowią manipulatory bramowe, które pozwalają na bardziej optymalne wykorzystanie powierzchni hali produkcyjnej. Podstawowymi elementami budowy takiego manipulatora jest rama bramowa, na której porusza się liniowo wózek z odpowiednio dobranym chwytakiem. Ten typ manipulatora pozwala na realizację zadań na długich odcinkach, co pozwala pracę nawet na kilku stanowiskach wytwórczych zorganizowanych w formie elastycznego gniazda produkcyjnego. Do napędów manipulatorów wykorzystujemy konwencjonalne napędy asynchroniczne z przekładnimi precyzyjnymi, a tam gdzie wymagana jest duża szybkość działania oraz wysoka dynamika pracy napęd realizowany jest za pomocą serwonapędów. Ze wsględu na tryb pracy manipulatory możemy podzielić na systemy sterowane ręcznie lub automatycznie. Manipulatory pracujące w trybie automatycznym sterowane są numerycznie z głównego sterownika PLC.

Wszystkie urządzenia projektowane są zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.

KONTAKT

DAMATIC s.c.
ul. Modrzewiowa 19
44-300 Wodzisław Śląski
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

Oferujemy szeroką gamę produktów z zakresu profili aluminiowych oraz akcesorii - takich jak: zawiasy, uchwyty, elementy złączne, elementy konstrukcyjne. Z zakresu automatyzacji produkcji jesteśmy Państwu zaoferować gotowe linie produkcyjne w oparciu o roboty przemysłowe, transportery, stanowiska montażowe, roboty paletyzujące.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce