Części maszyn

Części maszyn

Łańcuchy


Łańcuchy

Łańcuch – cięgno składające się z pewnej liczby podobnych do siebie ogniw złączonych ze sobą tak, że tworzą całość, umożliwiając jednocześnie dużą zmienność kształtu. W zastosowaniach technicznych, w szczególności w budowie maszyn stosuje się trzy rodzaje łańcuchów:
a) łańcuchy pierścieniowe (ogniwowe)
b) łańcuchy drabinkowe np. łańcuch rowerowy.
c) łańcuchy płytkowe

Łańcuchy pierścieniowe poza rzadziej spotykanymi przekładniami łańcuchowymi stosuje się we wciągnikach łańcuchowych, zawiesiach oraz jako jako wiązadła do wiązania ciężkich ładunków, do czasowego i zgrubnego łączenia metalowych elementów, do krępowania zwierząt (dawniej także ludzi jako część kajdan), oraz wielu innych zastosowań. Łańcuchy stosowano do łączenia wozów w tabor, a także jako część uzbrojenia.

Łańcuchy płytkowe używane są przede wszystkim jako cięgna nośne w konstrukcjach wózków jezdniowych.

Łańcuchy drabinkowe we wszystkich jego odmianach (sworzniowe, panwiowe lub tulejowe) stosuje się przede wszystkim jako cięgna w przekładniach łańcuchowych.

Menadżer produktu
menadżer produktu
T +48 32 720 35 53
info@damatic.pl
Udostępnij
Łańcuchy rolkowe #
Łańcuchy nierdzewne #
Łańcuchy z zabierakami #

KONTAKT

DAMATIC s.c.
ul. Modrzewiowa 19
44-300 Wodzisław Śląski
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

Oferujemy szeroką gamę produktów z zakresu profili aluminiowych oraz akcesorii - takich jak: zawiasy, uchwyty, elementy złączne, elementy konstrukcyjne. Z zakresu automatyzacji produkcji jesteśmy Państwu zaoferować gotowe linie produkcyjne w oparciu o roboty przemysłowe, transportery, stanowiska montażowe, roboty paletyzujące.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce