Części maszyn

Części maszyn

Koła zębate


Koła zębate

Koła zębate jednorzędowe, dwurzędowe i trzyrzędowe. Dostępne są również z utwardzonymi zębami, nierdzewne oraz w standardzie ASA.

Koło zębate to element czynny przekładni zębatej oraz element innych mechanizmów takich jak sprzęgło zębate, połączenia wielowpustowe,
pompa zębata i innych.

W skład koła zębatego wchodzą:

  • wieniec zębaty
  • piasta
  • łącznik, łączący piastę i wieniec.

W niektórych kołach zębatych, szczególnie tych o niewielkiej liczbie zębów i małej średnicy, nie występuje łącznik a wieniec zębaty spełnia jednocześnie rolę piasty.
Takiego rodzaju koło zębate nazywa się zębnikiem. Zębnik często nacięty jest bezpośrednio na wale i tworzy z nim integralną całość lub osadzony jest na nim za
pomocą połączenia wciskowego. Koło zębate na wale osadzone jest za pomocą połączenia wpustowego, wielowpustowego lub rzadziej połączenia klinowego.

Podstawowe parametry koła zębatego:

  • z – liczba zębów
  • d – średnica podziałowa koła zębatego
  • p – podziałka zęba
Menadżer produktu
menadżer produktu
T +48 32 720 35 53
info@damatic.pl
Udostępnij
Koła zębate modułowe z piastą #
Koła zębate modułowe bez piasty #

KONTAKT

DAMATIC s.c.
ul. Modrzewiowa 19
44-300 Wodzisław Śląski
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

Oferujemy szeroką gamę produktów z zakresu profili aluminiowych oraz akcesorii - takich jak: zawiasy, uchwyty, elementy złączne, elementy konstrukcyjne. Z zakresu automatyzacji produkcji jesteśmy Państwu zaoferować gotowe linie produkcyjne w oparciu o roboty przemysłowe, transportery, stanowiska montażowe, roboty paletyzujące.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce