Kontakt z naszą firmą na numery stacjonarne został wznowiony, można je znaleźć pod zakładką KONTAKT. Przepraszamy za wcześniejsze utrudnienia.

Innowacyjne spojrzenie na rynek


„Cztery krótkie słowa, które podsumowują to, co wyniosło ludzi sukcesu ponad poziom tłumu to: „A little bit more”, czyli troszkę więcej. Zrobili wszystko, czego od nich oczekiwano i troszkę więcej.” tymi słowami, wypowiedzianymi przez Lou Vickeriego, podsumowują swoją działalność. Czym dokładnie zajmuje się firma Damatic? Co oferują i dlaczego na nich warto postawić? O tym w wywiadzie dla 4metal.pl mówi Tomasz Krupa, z którym rozmawiał Bartłomiej Baśko.

4metal: Zacznijmy od samego początku. Jak powstała wasza firma?

Tomasz Krupa: Firma Damatic powstała w 2006 roku. Dostrzegliśmy na rynku potrzebę otwarcia małego zakładu zajmującego się nie seryjną obróbką metali. Zakupiliśmy nowe maszyny, zatrudniliśmy dwie osoby – tak w wynajętej hali zaczęliśmy naszą pracę. Na początku naszymi głównymi klientami były dwie firmy z branży przemysłowej i motoryzacyjnej.

4metal: Jak od tamtego momentu rozwinęliście swoje usługi?

Tomasz Krupa: W połowie 2009 roku firma zasiliła swe szeregi o trzech nowych pracowników i tak rozpoczęto budowanie działu handlowego. Został rozwinięty również dział produkcyjny. W 2010 roku zatrudniliśmy kolejnych 8 pracowników, został stworzony dział konstrukcyjny oraz automatyzacji procesów produkcyjnych.

4metal: Co dokładnie znajduje się w waszej ofercie?

Tomasz Krupa: W naszej ofercie każda firma znajdzie coś dla siebie. Sprzedajemy części do różnych masz. Są to napędy pasowe, łańcuchowe, śruby trapezowe, listwy zębate, sprzęgła i wiele innych podzespołów. U nas można zaopatrzyć się także w profile aluminiowe. Są to między innymi systemy budowy maszyn z profili aluminiowych. Oferujemy transportery, linie transportujące, stoły i linie montażowe. Postawiliśmy również na nowoczesność, dlatego do naszej oferty dołączyliśmy także roboty firmy KUKA czy hydraulikę siłową. Zajmujemy się także produkcją manipulatorów i systemów załadunku do wykrawarek, pras, gilotyn, wypalarek itp.

4metal: Co z gwarancją na zakup produktów z waszej oferty? Jak wygląda sprawa w tej kwestii?

Tomasz Krupa: Wszystkie produkty, które znajdują się w naszej ofercie objęte są gwarancją . W przypadku produktów, którymi handlujemy udzielamy gwarancji producenta od 12 do 24 miesięcy, a na produkty wytworzone przez nas, udzielamy gwarancji 24 miesięcznej.

profile-aluminiowe

4metal: Konkurencja na pewno jest spora. Dlaczego klient powinien zwrócić swoją uwagę właśnie na was?

Tomasz Krupa: Zatrudniamy wyłącznie wysoko wykwalifikowaną kadrę. Zawsze możemy służyć fachowym doradztwem technicznym. Urządzenia, które wytwarzamy, czyli manipulatory, są „szyte“ na miarę i dopasowane do procesów klienta. Jesteśmy bardzo elastyczni we współpracy i innowacyjni w podejściu do każdego zagadnienia. Jestem przekonany, że najsilniejszą stroną naszej firmy jest właśnie zgrany i odpowiedzialny zespół pracowników.

4metal: Jesteście firmą, która do współpracy międzynarodowej podchodzi z otwartym umysłem. Z jakimi krajami głównie współpracujecie?

Tomasz Krupa: Mamy dostawców i klientów w wielu krajach Europy (Włochy, Czechy, Niemcy, Ukraina, Francja). Często odwiedzamy imprezy targowe, gdzie mamy okazję zapoznać się z nowinkami technicznymi, które później stosujemy w naszych urządzeniach.

4metal: Jaka jest Pana opinia o portalu 4metal.pl?

Tomasz Krupa: Portal 4metal.pl jest najciekawszą propozycją w branży. Często i chętnie szukamy w nim dostawców. Mam nadzieję, że również nasza firma zdobędzie dzięki Waszemu portalowi nowe kontakty.

4metal: Czego można wam życzyć na najbliższe dwanaście miesięcy nowego roku?

Tomasz Krupa: Na 2011 rok można nam życzyć dalszej wytrwałości w dążeniu do zaplanowanych celów.

KONTAKT

DAMATIC s.c.
ul. Modrzewiowa 19
44-300 Wodzisław Śląski
Tel. +48 32 720 35 33
info@damatic.pl

Oferujemy szeroką gamę produktów z zakresu profili aluminiowych oraz akcesorii - takich jak: zawiasy, uchwyty, elementy złączne, elementy konstrukcyjne. Z zakresu automatyzacji produkcji jesteśmy Państwu zaoferować gotowe linie produkcyjne w oparciu o roboty przemysłowe, transportery, stanowiska montażowe, roboty paletyzujące.
Kuka System Partner Izba Gospodarcza Wodzisław Aligator Gorzyce